Dabas fotogrāfija aptver floras un faunas fotografēšanu. Tas nozīmē augus, ziedus un dzīvniekus. Šis process ir sarežģīts dzīvnieku un arī augu kustības dēļ, īpaši stiprā vējā. Tomēr mēs centīsimies jums dot dažus padomus dabas fotografēšanā. Ceram, ka noderēs.

Dabas fotogrāfija

Dabas fotografēšana

Labs objektīvs

Varbūt esiet dzirdējuši slaveno skatu teicienu, ka vienmēr ir jābūt gataviem visiem. Tas attiecas arī uz dabas fotogrāfiju.

Nav teorijas labākā objektīva noteikšanai konkrētam fotografēšanas veidam. Jums var būt dažādi mērķi dažādiem kadriem. Parasti izvēlas objektīvu ar garāku fokusa attālumu. Tas varētu būt tālummaiņas objektīvs ar plašu atvērumu.

Tas ir divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, jūs vēlaties pēc iespējas ilgāku sasniedzamību. Daži dabas fotogrāfijas objekti, piemēram, dzīvnieki, būs saistīti ar nelielu attālumu. Tādā veidā jūs varat novērot un fotografēt, tos netraucējot.

Otrkārt, asas bildes ar miglainu fonu. Lai to izdarītu, jums ir jāsaprot priekšplāna un fona attālumi. Mūsu ietiekums ir izmantot objektīvu ar plašu diafragmu.

Atdalīt fonu

Dabas fotogrāfija parasti saistās ar augu, dzīvnieku vai ziedu bildēm. Tas nozīmē, ka jums šis objekts jāizšķir no pārējā fona un jādomā par objekta izvietojumu “rāmī”. Jūs vēlēsities zināmu attālumu starp jūsu priekšplānu un fonu. Tas palīdzēs tos atdalīt kadrā. Izmantojiet platāku atvērumu, koncentrējieties uz priekšmetu priekšplānā. Plašajai atverei vajadzētu iegūt miglaināku, neskaidru fonu.

Tekstūras

Cilvēki daudzās lietās smeļas iedvesmu no dabas. Piemēram, no krāsām, skaņām. Daži no visinteresantākajiem priekšmetiem var būt tieši mūsu priekšā.

Fotografējot dabu, tuviniet un apgrieziet objektu. Tā varētu būt koku miza, lapa, meža takas, ķirzakas āda. Palūkojoties tuvāk, jūs gaida pilnīgi jauna pasaule. Lai iegūtu vēl ciešāku ieskatu, ieguldietiet līdzekļus makro objektīvā. Šie objektīvi palielina pat vissīkākās detaļas un var radīt pārsteidzošus attēlus.

Izpētiet dabas objektus

Dabas fotogrāfija ir ļoti interesanta un plaša tēma. Ir ļoti svarīgi izpētīt objektu, ko vēlaties bildēt – dzīvnieku, putnu vai varbūt augus. Tas ir dažu iemeslu dēļ. Pirmkārt, varat labāk uzņemt saprotamu lietu attēlus. Zinot jūsu objekta paradumus, tas arī palīdzēs prognozēt kadrus. Jūs zināt, kad konkrētais augs zied vai kādi ir putnu paradumi. Svarīgi atcerēties arī to, ka dzīvnieki var būt bīstami. Tāpēc svarīgi izpētīt informāciju. Ja dzīvnieks nav bīstams, tad varat fotografēt tuvākā attālumā.