Ceļot mīloši cilvēki ļoti labprāt izmanto svētku datumus, lai dotos īsās brīvdienās ārpus Latvijas. Daudzi arī paņem vēl kādu brīvdienu klāt, lai sanāktu nedēļas atvaļinājums. Mūsuprāt, ļoti laba doma. Šajās Lieldienās ir četras brīvas dienas – no piektdienas līdz pirmdienai. Tas nozīmē, ka var vai nu kaut kur aizlidot īsajās brīvdienās vai arī doties ar automašīnu kaut kur. Piemēram, Polija ar auto būs ļoti laba izvēle. Tur ceļi tagad ideālā stāvoklī un braukšana ir ļoti patīkama. Ja braukšana nesagādā problēmas, tad, protams, var paspēt aizdoties arī uz Vāciju. Izmantojot avio transportu, varat lidot uz Londonu, Milānu vai citur un ķert pavasara sajūtas. Vienīgi jāņem vērā, ka Lieldienu laikā avio biļetes nav no tām lētākajām. Tāpēc izdevīgi ir ceļot ar auto. Vienīgais jārēķinās, ka arī viesnīcām būs augstākas cenas.

 

Polija un citi galamērķi Lieldienu brīvdienām

Labā ziņā ir tā, ka aprīļa beigās jau būs zaļš un skaisti ziedēs. Tas nozīmē, ka varēsi likt lietā savu fotografēšanas talantu un dalīties ar skaistajām bildēm Instagram un citos soctīklos.

Gdaņska

Jā, Polija ir milzīga. Un arī ļoti skaista, lai gan parasti visi žēlojas par Polijas lielo apmēru un garlaicīgo braukšanu, lai tiktu tālāk uz Vāciju, Čehiju vai Austriju vai vēl tālāk. Ja nevēlaties mērot ļoti lielus attālumus, tad iesakām doties uz Gdaņsku, kas atrodas Baltijas jūras krastā. Tā ir sena un romantiska ostas pilsētas. Piektdien dodaties turp, sestdien un svētdien apskaties pilsētu, bet pirmdien braucat mājās.

Krakova un Tatri

Polijas dienvidi ir skaisti, jo tur sākās kalnu daļa. Krakovai ir skaista vecpilsēta. Varat izstaigāt to un tālāk doties uz slavenajām Veļickas sāls raktuvēm. Nudien iespaidīga vieta. Nenožēlosiet! Tālāk ceļu varat turpināt uz Polijas Tatru pilsētu Zakopani. Pilsētiņa ir maza, bet jauka. Turpat blakus dabas skaistums un varenība – kalni. Ir iespēja doties augstāk kalnos ar pacēlēju un tad doties īsākos vai garākos pārgājienos. Viss, protams, atkarīgs no jūsu sagatavotības līmeņa un laikapstākļiem. Jo nevar zināt, cik daudz sniega kalnos būs aprīļa beigās.