Pavasaris nu ir klāt ar pilnu sparu! Tāpēc jāsteidz iegūt zināšanas, lai pavasara fotogrāfijas būtu tikpat košas kā skaistais un krāsu piepildītais pavasaris. Lai pavasara krāsas skaistas izdotos saglabāt arī telefonā, turpinājumā sniegsim dažus padomus lieliskām bildēm.

Pavasara padomi bildēšanai ar mobilo telefonu

Šķiet, ka kas tad tur – bildēt ar mobilo telefonu pavasarī, kad viss sākt plaukt un ziedēt. Viss tik skaisti, ka viss var izdoties. Tomēr viss nav tik vienkārši.

Baltās krāsas balanss

Pārliecinies, ka ir pielāgots baltās krāsas balanss. To var izdarīt pavisam vienkārši. Pārliecinies, vai tās krāsas, ko redzi dabā saskan ar tām krāsām, ko redzi mobilā telefona ekrānā. Pēc tam pieregulē vajadzīgo telefonā.

Pielāgojies pavasarim

Izklausās jau smieklīgi, ne? Tomēr pēc baltā un pelēkā perioda dabā un bildēšanas iekštelpās, telefona kameras iestatījumi ir jāpielāgo lietošanai pavasara gaismā.

Lieto polarizēto filtru

Lai notvertu perfektus pavasara dabas skatus, speciālisti iesaka lietot polarizēto filtru.

Spoža saule

Ja gadīsies saulainā dienā atrasties pludmalē, tad noteikti pamēģini fotografēt. Piemēram, draugi vai suni. Lai bildējot nerastos ēnas, tad jālieto zibspuldze, kas stāsies pretī saulei un ēnām. Pamēģini un būs pārsteigts.

Ne tikai ziedi

Pavasarī parasti cilvēki steidz bildēt tikko izplaukušos ziedus. Tomēr pavasarī atmostas arī daudz kas cits. Pamēģini bildēs noķert dzīvniekus, priecīgus bērnus un arī pieaugušos, kuri gluži kā bērni priecājas par pavasari. Un ja jau sākām runāt par ziediem, tad foto mīļi noteikti gaida brīdi, kas Uzvaras parkā saziedēs Japānas ķirši. Būs skaisti.

Pazaudē horizontu

Pamēģini netaisīt standarta bildes ar taisnu horizontu. Gluži vienkārši pamēģini bildēt no zema rakursa. Piemēram, no zema rakursa bildēt tulpes vai narcises pret gaiši zilām debesīm.

Maini rakursus

Gluži kā iepriekšējā punktā, aicinām pievērsties dažādu rakursu meklēšanai. Kaut vai nedaudz sašķieb ekrānu un bildē it kā pa diognāli. Īpaši, ja bildē priekš sociālajiem tīkliem, tad domājam, ka var atļauties diezgan daudz. Īsumā sakot, ir jāeksperimentē.

Vēlam lieliskām emocijām, saulainām dienām un skaistām fotogrāfijām bagātu pavasari. Uz tikšanos jau drīzumā mūsu nākamajā padomu rakstā!