Ja 2018. gada vasara bija necerēti karsta un brīžam sapņojām par ziemu un sniegu, tad tagad to arī esam saņēmuši. Tepat pie mums Latvijā un arī citur Eiropā, īpaši Alpos ir balta, skaista balta ziema. Tiesa gan no šīs baltās un skaistās ziemas ir arī jāuzmanās. Alpos notikušas lavīnas, kas prasījušas cilvēku upurus. Redzēti sociālajos tīklos video, kā slēpotāji Alpos cīnās ar vēju un sniegu. Nākas stumt automašīnas, jo tās gluži vienkārši netiek cauri sasnigušajam sniegam. Šajā reizē arī dalīsimies ar informāciju par ziemas galamērķiem. Tajos patiesībā ir, ko darīt ne tikai slēpotājiem un citu ziemas sporta veidu tīkotājiem. Ja nepatīk slēpot, tad var vienkārši baudīt kalnu ciematiņu burvību un ļauties pastaigām. Turpinājumā lasi – Eiropas ziemas galamērķi sniega baudīšanai un skaistu bilžu tveršanai.

Eiropas galamērķi ziemas baudīšanai un skaistām bildēm

Ir daudz un dažādi galamērķi ziemas baudīšanai kalnos. Sākot tepat no salīdzinoši netālās Somijas vai Zviedrijas un līdz pat skaistajiem Alpiem. Viss, protams, atkarīgs no finansēm, mērķa un brīvā laika.

Somija, Zviedrija

Šīs valstis ir Latvijai salīdzinoši tuvs galamērķis. Tomēr priekš Latvijas iedzīvotāja arī diezgan dārgs. Ja tomēr vēlies doties, tad ceram, ka esi pietiekami turīgs. Vēl viens variants ir uz turieni nebraukt ierasto nedēļu, bet uz dažām dienām. Abas valstis ziemas ir tiešām skaistas. Īpašu burvību rada ziemeļbrieži, kurus varat sastapt jebkur – mežā vai uz ceļa. Noteikti izdosies tikt pie laba piedzīvojuma un fantastiskām bildēm.

Slovākija

Šis galamērķis ir ceļotāju maciņiem draudzīgs un arī skaists. Slovākijas Tatri un pietiekami augsti, lai kārtīgi baudītu ziemas priekus. Un, protams, arī uzņemtu skaistas bildes. Mums jau šķiet, ka kalnos var bildēt un bildēt bez apstājas. Kur vien ej, tur ir skaisti. Ja esi slēpotājs vai snovotājs, tad iesakām iegādāties gopro kameru. Nenožēlosi!

Alpi

Mūsuprāt, skaistākā Eiropas kalnu daļa ir Alpi. Tie ir Francijas, Šveices, Austrijas un Vācijas Alpi. Karaliski un arī mežonīgi kalni. Šogad dzirdēts par lavīnām, tāpēc iesakām būt uzmanīgiem. Arī fotografēšanas cienītājiem šeit būs, ko darīt. Ja vien netērētos baterija, tad varētu bildēt kaut vai visu dienu.

Kalni ir skaisti! Iesakām tos apmeklēt gan ziemā, gan vasarā. Redzēsiet, kā mainās vide.