Dubrovniki jeb Dubrovņiki ir pats Horvātijas dienvidu gals. Tas ir ļoti populārs tūrisma galamērķis gan Horvātijā, gan vispār Vidusjūras reģionā. Pilsētas lidostā lidmašīnas nolaizās viena pēc otras, pilsētas ostā piestāj skaisti milzu kruīza kuģi. Tūristi pilsētā ierodas arī ar savām automašīnām. No Latvijas gan ceļā pavadītais laiks ir diezgan garš, tomēr tā vērts. Pa ceļam tomēr var apskatīt daudz citu skaistu vietu un izpētīt Horvātiju tās visā garumā. Tagad Horvātija ieguvusi vēl kādu īpašu atpazīstamību, Pasaules kausā futbolā sensacionāli izcīnot 2. vietu. Bet šoreiz vairāk pastāstīsim par skaistām vietām šajā pilsētā un apkārtnē, kur uzņemt skaistas fotogrāfijas. Iespējams, drīz vien sāksi plānot savu ceļojumu uz tik ļoti skaisto Horvātiju.

Dubrovniki – idejas foto medībām

Pilsēta pati par sevi ir īsta vēstures grāmata, kur fotografēt var visu. Tomēr izcelsim skaistākās vietas.

Srd kalns

Domājams, ka no šī kalna uzņemtas skaistākās pilsētas bildes un tās ir pasakainas. Kalnā var nokļūt ar modernu pacēlāju. Tomēr tas nav lēts prieks un jāstāv samērā garās rindās, kas par laimi kustās diezgan ātri. Pacēlājs kursē ik pa 30 minūtēm, tomēr vasarā lielās tūristu plūsmas dēļ tas kursē nepārtraukti. Gan no pacēlāja, gan no kalna paveras burvīgs skats uz pilsētu, jūru un tuvējo apkārtni. Augšā kalnā ir restorāns Panorāma, tomēr cenas tur ir visai augstas. Iesakām izstaigāt plašāku kalna apkārtni, ieraudzīsiet gan kazas, gan ēzeļus. Viens no interesantākajiem piedzīvojumiem būs doties lejup kājām, nevis braukt ar pacēlāju. Ik uz soļa pavērsies lieliski skati, ko vērts iemūžināt savā fotoaparātā.

Vecpilsētas mazās, šaurās ieliņas

Vecpilsēta ir patiesi jauka. Tomēr tajā pulcējās tiešām daudz cilvēku, kas steidz uzņemt lieliskas bildes un atpūšas daudzajās kafejnīcās un restorānos. Mēs iesakām paklīst pa mazajām, šaurajām ieliņām, kur cilvēku nav tik daudz. Ieraudzīsiet pilsētu no cita skatu punkta un varēsiet to satvert interesantās bildēs.

Jūras krasts

Iesakām arī doties ārpus vecpilsētas robežām un pastaigāt pa ieliņām, kas ved gar piekrasti. Redzēsiet fantastiskus skatus ar jūru, klintīm, priedēm, kas pilnas ar čiekuriem, palmas un kaktusus. Jūsu bildes būs zaļuma un tirkīza zilā ūdens pārbagātas.

Lai izdodas noķert fantastiskus kadrus un izbaudīt lielisku atpūtu!