Mūsdienās daudzas taustāmas lietas ir izkonkurējis internets, piemēram, interneta veikali, online žurnāli, online kazino un arī, protams, virtuālā komunicēšana ar cilvēkiem. Kopš sociālos tīklu ienākšanas mūsu dzīvē, gandrīz nekas nepaliek nepamanīts. Sociālie tīkli, īpaši Instagram, ienācis arī cilvēku ceļošanas paradumos. Bieži vien nākas redzēt skatus, kad cilvēki nevis raugās uz tūrisma objektu vai ainavu, bet gan vēro to caur telefonu ekrānu vai uzņem sev kārtējo selfiju jeb pašiņu. Turpinājumā piedāvājam topu ar vietām, kas ir Instagram lietotāju nomāktas jeb pārpildītas. Vai esi bijis kādā no tām?

1. Instagram karalis – Santorini

Grieķu salas Santorini zilie māju jumti, baltās sienas un perfekti tirkīzzilais ūdens ir galvenās trīs lietas, kam jāizpildās, lai Instagram bilde būtu izdevusies. Tūristu skaits, kas katru dienu apmeklē šo bezgala skaisto salu, ir neiedomājami liels – 8000 cilvēki. 2015. gadā tūristu skaits sasniedza pat 10 000 dienā.

2. Portofino

Šī atraktīvā zvejnieku pilsētiņa itāļu Rivjērā ir Instagram lietotāju karstais punkts. Tās populārās pasteļkrāsu ēkas pret zili baltajām debesīm padara Instagram bildi simtiem un tūkstošiem “like” bagātu. Diemžēl tiem, kas uz Potrofino nedodas skaistu foto dēļ, būs grūti pārvietoties starp daudzajiem bilžu ķērājiem.

3. Marina Bay jumta baseins

Iespaidīgais jumta baseins, kas atrodas Singapūras visslavenākajā viesnīcā, atrodas pasaules labāko peldbaseinu topa augšgalā. Pavisam noteikti katrs apmeklētājs vēlas sev bildi no šīs iespaidīgās vietas, tāpēc baseins pilns ar tūristiem ar telefoniem rokās.

4. Ķīnas Lielais mūris

Pasaules slavenākais mūris ir Instagram lietotāju īsts saldais ēdiens. Arī Ķīnas mūris ir pilns ar tūristu masām, kam nākuši klāt arī telefoni ar izcili labām foto kamerām.

5. Machu Picchu

Cilvēki mīl pozēt Machu Micchu priekšā – īpaši, ja ir tērpušies adītā pončo. Un kurš var vainot viņus? Vairāk kā 1,2 miljoni tūristu apmeklēja šo UNESCO mantojuma vietu 2014. gadā, pārsniedzot 2500 apmeklētāju rekordu dienā. 2019. gadā plānots ierobežot tūristu skaitu.

6. Krītošais Pizas tornis

Katru dienu tūkstošiem tūristu vēlas uztaisīt muļķīgo bildi ar krītošo Pizas torni. Tas nekas, ka sociālie mediji ir pārbāzti ar šādām bildēm. Tomēr katrs vēlas savu!

 

Jāsaka, ka visas šīs vietas ir bezgala skaistas un šeit noteikti ir, ko darīt arī fotogrāfiem. Tomēr iesakām izvēlēties ārpus tūrisma sezonas periodu vai arī mosties agri un doties vietas izpētīt kā pašam pirmajam.