Šķiet, ka katru gadu ziemas Latvijā paliek arvien pelēcīgākas un pelēcīgākas. Citreiz nevar saprast, ziemas ir vairāk rudenīgas vai pelēcīgas. Un ļoti labi zinām, ka tiem, kuriem fotografēšana ir ļoti mīļš hobijs, ir skumji, ka tik reti var noķert burvīgos sniegotos kadrus. Tomēr vēl šur tur Eiropā ir palikušas lieliskas vietas, kur gan baudīt superīgus ziemas priekus, gan noķert iespaidīgus kadrus savā fotokamerā vai iphone kamerā (starp citu, iepriekš stāstījām, kā ar iphone uzņemt labus kadrus). Tad nu, lūk, turpmākajā raksta daļā sniegsim pāris idejas foršām ziemas brīvdienām.

Rovaniemi, Somija

Ziemassvētku vecīša mājvieta Somijas teju pašos ziemeļos ir maģiska vieta jebkurā gadalaikā. Līdz ar to ziemas periodā pēc Ziemassvētkiem arī varēsi gūt superīgu svētku atmosfēru, lieliskas emocijas un pavisam noteikti lieliskus kadrus fotokamerā vai viedtelefonā. Papildus Ziemassvētku vecīša mājvietas apciemošanai (vecīti iespējams satikt bez maksas, bet fotografēšanās ar viņu gan būs cits stāsts), tūrisma portāli iesaka apmeklēt arī arktisko muzeju. Un kur nu vēl ziemeļbrieži! Iespējams, ka labākās bildes sanāks tieši ar viņiem.

Abisko, Zviedrija

Izlasot šīs Zviedrijas pilsētas nosaukumu, noteikti pirmā doma bija – kur tā atrodas. Abisko ir pilsēta pašos Zviedrijas ziemeļos, turklāt tajā var nokļūt ar vilcienu. Bet ne jau tas ir pats interesantākais. Decembrī un janvārī Abisko pusē ir viena vienīga tumsa. Līdz ar to šis reģions ir lieliska vieta burvīgās ziemeļblāzmas vērošanai un, protams, arī fotografēšanai. Protams, ziemeļblāzmu nav viegli notvert perfektās krāsās – tumsa, spilgtas krāsas. Noteikti iesakām ņemt līdzi statīvu.

Atēnas, Grieķija

Ja, tici vai nē, bet tieši ziemā iesakām doties uz vēsturisko pilsētu Atēnām. Tieši ziema ir ideāls laiks, lai nodotos gadsimtiem seno mūru apskatīšanai – bez liela karstuma, bez cilvēku pūļiem un neskaitāmiem selfijstikiem. Ziemas periods būs ideāls laiks ne tikai lēnām pastaigām pa dievu pilsētu, bet, protams, arī vērtīgām un skaistām fotogrāfijām.

 

Izvēlies kādu no šīm pilsētām vai pavisam kādu citu un baudi gan burvīgu ceļojumu, gan radi lieliskas bildes. Lai izdodas!