Lai kā citi smietu par romantiskām pilsētām, tās domājams ir gandrīz katra fotogrāfa sapnis. Tā ir iespēja neskaitāmos radošos veidos vēlreiz un vēlreiz apliecināt sevi kā fotogrāfu. Kāpēc? Pirmkārt, romantiskas vietas cilvēkos visbiežāk izraisa ļoti pozitīvas emocijas. Otrkārt, tajās ir daudz burvīgu vietu simtiem skaistu fotogrāfiju. Un tādēļ arī raksta turpinājumā – slavenā ceļojuma portāla travelandleisure.com tops – romantiskas pilsētas pasaulē.

Romantiskas pilsētas – top 10

10. vieta – Sanfrancisko, Kalifornija, ASV. Aplūko ikoniskās Viktorijas laikmeta mājas vai dodies velo izbraucienā cauri Zelta Vārtu parkam, kas paver pašu labāko skatu uz iespaidīgo tiltu. Tāpat pāriem tiek ieteikts apmeklēt Napa vai Sonoma, lai izbaudītu pašu labāko, ko sniedz Sanfrancisko labākās vīna darītavas.

9. vieta- Kvebeka, Kanāda. “Fairmont Le Château Frontenac” greznā pils izskatās gluži kā aizsargmūris visai Kvebekas pilsētai un tik ļoti pasvītro franciskumu šajā kanādiešu pilsētā. Izbaudiet pastaigas pa pilsētu, ko ieskauj Svētā Lavrenca upe un greznas dizaina viesnīcas, stilīgi veikali un džeza bāri vai arī vienkārši dodaties slidot atklātajā slidotavā Palais Montcalm. Bet pēc tam sasildieties ar vietējās virtuves ēdieniem.

8. vieta – Brige, Beļģija. Senais Eiropas šarms pilnīgi noteikti ir jūtams Beļģijas pilsētiņā Brigē, kas atrodas vien stundas brauciena attālumā no Briseles. Brige ir veidojusies 13. gadsimtā un slavena ar neskaitāmiem gotikas arhitektūras piemēriem un bruģakmens ieliņām, kas stiepjas virs miglas klātiem kanāliem.

7. vieta – Čarlestona, Dienvidkarolīna. Draudzīgi vietēji un burvīgs dienvidu šarms. Pāri, kuri mīl izmēģināt arvien jaunu ēdienus, novērtēs pilsētas plašo ēdienu kultūru.

6. vieta – Honolulu, Havaju salas. Nu, protams, kur tad bez saules pielietās Honolulu. Pilsēta ir ne tikai tropisks galamērķis, bet arī bezgala stilīga pilsēta. Jūras vējš, tirkīzzilais ūdens un romantiski restorāni padara Honolulu par ideālu medusmēneša vietu.

Top 5

5. vieta – Roma, Itālija. Ak, Roma, Roma! Visi ceļi ved pie Tevis! Ir neskaitāmi iemesli, kādēļ vērts apmeklēt tieši Romu un noteikti Tu nojaut. Apmeklē Santas Marijas baziliku un Sistine kapellu, slaveno Panteonu un Kolizeju. Pēc tam dodies uz Trevi strūklaku un ievēlies vēlēšanos uz atgriešanos vēlreiz Romā. Tāpat iesakām apmeklēt vēl vairākas no Romas tūkstošiem citām strūklakām. Un, protams, nobaudi gardu picu un garšām bagātu gelato jeb saldējumu.

4. vieta – Florence, Itālija. Ceļojums uz Florenci noteikti ir nepieciešamība katram modes mīļotājam. Apvieno iespēju redzēt Mikelandželo Dāvidu un Gucci mājas. Māksla te dzīvo uz katra stūra.

3. vieta – Čarmela pie jūras, Kalifornija. Šī mazā pilsētiņa dēvēta par romantiskāko vietu visā valstī. Izbaudiet braucienu pa sarkano koku mežiem vai vīnogu dārziem, lai nokļūtu pie gleznainām klintīm ar mīlīgām kotedžām un izolētām pludmalēm.

2. vieta – Parīze, Francija. Iespējams, te vārdiem īsti nav vieta, tikai sajūtām. Lai cik daudz nebūtu runāts par šo pilsētu, noteikti vēlreiz vērts atgādināt, ka tik ļoti vērts to apmeklēt – kaut vai, lai apēstu gardu krepi Eifeļtorņa pakājē.

1.vieta – Venēcija, Itālija. Ne velti Venēcija nosaukta par pašu romantiskāko pilsētu pasaulē. Piekritīsiet? Dodies izbraucienā ar ūdens taxi vai izbaudi lēnu braucienu ar gondolu pa kanālu. Papildus citām aktivitātēm un pastaigām, iesakām nobaudīt karstāko šokolādi pēc senākās receptes.