Auksta ziema ir īsts izaicinājums labu fotogrāfiju mīļotājiem. Un šeit mēs domājam tieši tos, kas bildē ar telefonu. Paši zināt, ka ir tādi telefonu modeļi, kuri ziemas periodā izlādējas “viens divi”. Tāpat ir vēl citas problēmas, kas piemeklē labu un ziemīgu foto tīkotājus. Vairāk pastāstīsim jau drīzumā, lai tu ziemas pasaku baudīdams nepaliec bez bildēm un labas bildes rotā tavus sociālos tīklus.

Labas bildes ziemas periodā

Turpinājumā pāris pamatlietas, ko jau noteikti zināt, bet vērts atgādināt.

1.Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem. Labs un silts apģērbs noderēs arī gadījumā, ja būs nepieciešamība sasildīt telefonu.

2.Skārienjutīgie cimdi. Tas ir tā vērts investēt abas kvalitātes skārienjutīgos cimdos. Īpaši aukstā laikā noteikti novērtēsiet šo ieguldījumu.

3.Akumulators. Nodrošinies ar vismaz vienu pārnēsājamo akumulatoru jeb power banku. Tici mums, tas tevi noteikti izglābs tieši trakākajās situācijas un būsi pateicīgs, ka power banka ir līdzi.

Padomi fotografēšanai

1.Izvairīties no tiešiem saules stariem. Zinām, zinām. Kas gan var būt labāks bildē par sniegu, zilām debesīm un sauli. Bildējot sniegotus skatus ar daudz saules stariem, saskarsieties ar pārmērīgu balto krāsu. Tāpēc telefona iestatījumos nepieciešams pieregulēt baltās krāsas balansu.

2.Uzņemt bildes pēc vētras. Brīdis, kad tikko ir bijusi vētra un laikapstākļi sāk noskaidroties, ir ļoti īpašs. Interesantas krāsu kombinācijas un dabas skati.

3.Melnbaltas bildes. Ziema ir izcils laiks, lai pamēģinātu bildēt melnbaltajā režīmā. Tikai pārliecinies, lai bildes ir pietiekami gaišas. Proti, lai tās nav pārāk drūmas.

 

Lai gan klāt ir jau pirmais pavasara mēnesi marts, tomēr vēl var paspēt noķert skaistas ziemas bildes. Vēl ārā ir pietiekama sniega kārta, lai dotos dabā bez baltām bildēm. Kā vienu ideju varam “pamest” doties uz Vecāķu pludmali. No tās var doties aptuveni piecu kilometru pastaigā līdz Mangaļsalas molam. Tur paveras burvīgs skats uz Daugavu, Rīgas jūras līci un jūras vārtiem. Ja vēl izdodas noķert bildi, kā kāds kuģis nāk iekšā Daugavā, tad vispār super.

Vēlam interesantu fotografēšanas procesu un lieliskas bildes! Uz tikšanos jau drīzumā!