Sen jau prom tie laiki, kad labu bilžu uzņemšanai obligāti vajadzēja labu fotoaparātu. Tagad gandrīz vai katram pie rokas ir viedtelefons, ar kuru katru brīdi var iemūžināt mirkļus – vai tā būtu daba, vai pilsēta, vai mode. Šoreiz turpinājumā vairāk pastāstīsim par to, kā uzņemt labas fotogrāfijas ar iphone telefonu. Lasi, iedvesmojies un lai izdodas lieliskas fotogrāfijas!

Foto ar Iphone

1. Uzņem vienkāršas fotogrāfijas

Arī Stīvs Džobs uzskatījis, ka vienkāršībā slēpjas izsmalcinātība. Jaunie fotogrāfi bieži vien veido pārāk sarežģītas fotogrāfijas, izmantojot daudz un dažādus elementus, tādējādi skatītājam apgrūtinot bildes jēgas uztveri. Viens interesants objekts ir viss kas tev vajadzīgs, lai izdotos laba un neaizmirstama fotogrāfija. Turklāt ir daudz vienkāršāk izveidot kompozīciju, kad ir tikai viens objekts. Un nesatraucies, ja lielākā daļa fotogrāfijas ir tukša – tas nekas, tukšums pievērš uzmanību galvenajam objektam.

2. Bildē no zema skatu punkta

Vairums iphone fotogrāfijas ir uzņemtas no pieauguša cilvēka skatu punkta. Bet ir daudz interesantāki veidi kā bildēt. Tu vari vienkārši pamainīt bilžu kvalitāti izvēloties citu bildēšanas skatu punktu. Visbiežāk labākās bildes sanāk tieši no zema rakursa. Šādā veidā bildējot sniegsi skatītājam un arī sev citu skatījumu uz pasauli. Tāpat no zema rakursa vari parādīt un izcelt interesantas detaļas, kuras savādāk būtu nepamanītas.

 

3. Parādi dziļumu

Vairums fotogrāfijas izskatās labāk, kad tajās tiek parādīts dziļums. Tas ir īpaši svarīgi dabas bildēs. Ir vairāki veidi, kā to īstenot. Viens no tie ir izmantot līniju esamību dabā, piemēram, ceļa līnijas, dzelzceļš, upes, takas.

4. Saskati diagonāles

Ja bildēt paredzēts vairākus objektus, tad mēģini saskatīt diagonāles vai pats izveido diagonāles. Tas parasti palīdz veidot harmoniskas kompozīcijas. Bildējot objektus dabā, mēģini atrast īsto rakursu un saskatīt diagonāles. Tev noteikti izdosies!

5. Pievērs uzmanību detaļām

Viena no lielākajām kļūdām, ko cilvēki pieļauj, ir fotogrāfiju uzņemšana no pārāk liela attāluma. Ja bildēsi no attāluma, tad nekad nespēsi notvert īpašas detaļas, krāsas un tekstūru, kas sniedz bildēm īstumu. Tas ir īpaši svarīgi bildējot ziedus, lapas, ūdens pilienus un dažādas tekstūras.

 

Jau drīzumā vēl stāstīsim par padomiem, lai tavas fotogrāfijas izdotos vēl labākas, kvalitatīvākas un radošākas! Lai izdodas!